Kwestia dla prawnika. O prawie - Prawo i prawnicy

Czasami każdy potrzebuje pomocy prawnej, czy obrońcę w sądzie. Niezależnie od tego czy jesteśmy winni, bez winy, czy prowadzimy własny interes. Dlatego dobrze jest poszukać: obrońca rybnik i wybrać dobrą dla nas kancelarię.

Nieznajomość prawa szkodzi

To, że prawo należy znać wie chyb

Kwestia dla prawnika. O prawie - Prawo i prawnicy obrońca rybnik
a każdy. Do wiedzy powszechnej należy również fakt iż nieznajomość prawa szkodzi, bo w żaden sposób nie zwalnia z jego przestrzegania.

Dlatego dobrze jest przyswoić sobie chociaż ogólne zasady i prawa panujące w naszym kraju, pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji oraz konfliktów z prawem. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakiegoś przepisu warto poszukać pomocy u radcy prawnego lub online, jednak z zastrzeżeniem, że internet może podawać niesprawdzone i przekłamane informacje odnośnie każdego tematu.


Źródła prawa konstytucyjnego

Podstawowym aktem prawnym określającym ustrój państwa jest konstytucja; jej postanowienia znajdują rozwinięcie w szeregu ustaw. Najczęściej konstytucja ma postać jednego aktu prawnego, może mieć też kształt kilku aktów tej samej rangi (stan taki istniał w Polsce od września 1992 r. do wejścia w życie obecnej Konstytucji z 1997 r.). Innym przykładem jest ustrój Wielkiej Brytanii, w której porządku prawnym nie ma jednolitego aktu tej rangi, zaś treść konstytucji można wywieść z szeregu aktów prawnych powstałych na przestrzeni wieków (np. Wielkiej Karty Swobód z 1215 r., Act of Settlement z 1701 r.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_konstytucyjne


Prosta definicja prawa

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.

Pojęcie prawa jest również używane na oznaczenie prawa w ujęciu podmiotowym (prawo podmiotowe). Tak rozumiane występuje, gdy mówimy, że mamy prawo (jesteśmy uprawnieni) do czegoś. Ten artykuł nie dotyczy tak rozumianego prawa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo



© 2019 http://prawo-i-prawnicy.zetta.lubin.pl/